کاهش رعایت پروتکل های بهداشتی در نانوایی های استان ایلام
21 بهمن 1399 - 21:39
بازدید 163
3
معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار ایلام گفت: میزان رعایت پروتکل های بهداشتی در نانوایی های سراسر استان نیز هفت درصد کاهش یافته است که این افت محسوس رعایت پروتکل ها می تواند هشداری برای افزایش شیوع کرونا در استان باشد.
پ
پ

به گزارش گفتمان:معروف بسطامی در قرارگاه عملیاتی مدیریت مبارزه با کرونای استان ایلام اظهار داشت : میزان رعایت پروتکل های بهداشتی در فضاهای عمومی ۱۸ درصد، رستوران ها ۲۰ درصد، داروخانه ها ۱۰ درصد، دفاتر پیشخوان ۱۸ درصد و مراکز بیمه ای ۱۲ درصد کاهش یافته است.

معاون استاندار ایلام افزود: همچنین میزان رعایت پروتکل های بهداشتی در معابر برون شهری و درون شهری بعنوان مهم ترین کانون های شیوع کرونا به ترتیب بین ۲۰ و ۳۷ درصد کاهش داشته است‌.

وی یادآور شد: میزان رعایت پروتکل های بهداشتی در نانوایی های سراسر استان نیز هفت درصد کاهش یافته است که این افت محسوس رعایت پروتکل ها می تواند هشداری برای افزایش شیوع کرونا در استان باشد.

بسطامی در ادامه به سفرهای نوروزی در شرایط کرونا نیز اشاره کرد: برگزاری هر گونه جشنواره، گردهمایی و یادواره خارج از پروتکل تعریف شده در ایام نوروز به دلیل شیوع کرونا ممنوع است.

رییس قرارگاه عملیاتی ستاد کرونای استان ایلام اضافه کرد: تنها نمایشگاه های تخصصیکه دارای مجوز از قرارگاه ستاد کرونا، دانشگاه علوم پزشکی ایلام و رعایت پروتکل تعریف شده باشند مجاز به فعالیت هستند.

معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار ایلام گفت: مکان اقامتی دو گروه از مسافران نوروزی در استان مشخص شده که مکان بازدید آنان نیز طبق ضوابط و پروتکل های تعریف شده است.

وی تاکید کرد: گروه نخست گردشگرانی هستند که در قالب تورهای گردشگری در سامانه ثبت نامه کرده اند که این گروه از قبل مکان اقامت و بازدید آنان تعیین شده است.

بسطامی افزود: گروه دوم مسافران نوروزی نیز که در سامانه مربوطه ثبت نام کرده و با ماشین شخصی وارد استان می شوند.

وی اضافه کرد: مقصد و واحد اقامتی این دو گروه نیز طبق پروتکل و ضوابط تعریف شده مشخص شده است.

معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار ایلام گفت: همه سفرهای نوروزی باید براساس پروتکل و ضوابط تعریف شده صورت گیرد.

رییس قرارگاه عملیاتی ستاد کرونا استان در ادامه از میزان استفاده از اپلیکیشن ماسک در ادارات استان انتقاد کرد و اظهار داشت: همه ادارات و سازمان های استان موظف هستند ضمن نصب اپلیکیشن ماسک، از آن نیز استفاده کنند.

بیشتر بخوانید:
بهبود نسبی آمار ابتلا و فوتی‌های کرونا در ایلام/ همراهی خوب مردم استان در اجرای طرح جامع مدیریت هوشمند قابل تقدیر است
محدودیت های کرونا و کاهش ساعت کار ادارات ایلام تمدید شد

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.