استان ایلام در حوزه زیرساخت‌های فرهنگی از استانداردهای ملی فاصله بسیاری دارد
16 فروردین 1402 - 10:58
بازدید 49
5
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام؛ مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام گفت: ۵۰ میلیارد ریال برای تعمیر، تجهیز و استانداردسازی زیرساخت‌های فرهنگی این استان تخصیص یافته است.
منبع : تابناک
پ
پ

به گزارش گفتمان: علی هوشمند اظهار داشت: استان ایلام در حوزه زیرساخت‌های فرهنگی از استانداردهای ملی فاصله بسیاری دارد و سیاست‌های کلی نیز اجازه شروع پروژه‌های جدید را نمی‌دهد که این موضوع شرایط فعالیت در بخش فرهنگی استان را دشوار می‌کند.

وی افزود: پروژه‌هایی که بیش از ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته باشند، اعتبار دریافت می‌کنند و در استان با توجه به اینکه پروژه‌ای شروع نشده یا پیشرفت پایینی دارند، امکان تخصیص بودجه پیدا نمی‌کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام یادآور شد: طی سه سال گذشته اعتباری برای تعمیر، تجهیز و استانداردسازی زیرساخت‌های فرهنگی استان تخصیص پیدا نکرده بود ولی با رایزنی‌های صورت گرفته مبلغ ۵۰ میلیارد ریال برای این منظور در اختیار استان قرار گرفته است.

هوشمند تاکید کرد: ۱۳ میلیارد ریال نیز برای تعمیر و تجهیز مجتمع فرهنگی و هنری مرکز استان در نظر گرفته شده است.

وی اضافه کرد: امیدواریم در دور دوم سفر رییس جمهور به استان چند پروژه فرهنگی و هنری برای تقویت این حوزه در ایلام به تصویب برسد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام با اشاره به وضعیت اجرای تالار مرکزی ایلام گفت: قرارداد با پیمانکار برای تجهیز کارگاه این پروژه منعقد شده است.

هوشمند، ایلام را پایتخت زائران اربعین حسینی توصیف کرد و اظهار داشت: امیدواریم در دور دوم سفر رییس جمهور به استان شاهد تقویت زیرساخت‌های فرهنگی و هنری به ویژه در مهران و مرکز استان باشیم.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.