مهلت یک ماهه استاندار ایلام به دستگاه های اجرایی
20 اردیبهشت 1402 - 11:08
بازدید 51
6
استاندار ایلام گفت: هر طرحی که توسط دستگاهی معرفی می شود، خود آن دستگاه موظف است ظرف یک ماه پیگیری های لازم را انجام داده و نتیجه را اعلام کند و این امر فصل الخطاب همه دستگاه های اجرایی است.
پ
پ

به گزارش گفتمان: حسن بهرام نیا روز چهارشنبه در نشست ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان اظهار داشت: مدیران برای تسهیل در امور طرح های اجرایی و رفع موانع تولید باید روحیه جهادی داشته باشند.

وی تاکید کرد: مدیر جهادی خستگی ناپذیر، پرکار ، پیگیر و پرتلاش بوده و مدیران استان باید با این نگاه به مباحث تولید و اقتصادی ورود کنند.

استاندار ایلام با بیان اینکه نگاه به سرمایه گذاری در استان باید اولویت مسئولان باشد، اضافه کرد: مدیران باید برای تسریع در امور و اجرای طرح ها و رفع موانع اجرای طرح ها پای کار باشند.

بهرام نیا با انتقاد از برخی از دستگاه های اجرایی در زمینه پاسخگویی استعلامات مربوط به طرح ها ادامه داد: یکی از موانع اصلی در زمینه اجرای طرح ها و رونق تولید در استان به موقع پاسخ ندادن استعلامات است.

وی یادآور شد: مدیران دستگاه های اجرایی استان با کارشناسان و افرادیکه در زمینه استعلامات مربوط به طرح ها تعلل می‌کنند، بایستی به شدت برخورد کنند.

استاندار ایلام گفت: کلیه طرح هایی که از هر دستگاهی به بانک معرفی می شوند، حداکثر ظرف مدت یک ماه مورد پایش از سوی همان دستگاه مربوطه قرار گیرد و نتیجه تخصیص تسهیلات و اعتبارات پیگیری شود.

۹۶ درصد مصوبات ستاد تسهیل ایلام عملیاتی شده اند

رییس سازمان صمت استان ایلام نیز در این نشست گفت: ۲۶۵ پرونده سال گذشته در کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید مطرح شد.

رضا محمدرحیمی افزود: بررسی این تعداد پرونده با حضور اعضا منجر به تصویب ۴۳۷ مصوبه برای پیشبرد اجرای پروژه ها شد.

وی یادآور شد: ۹۶ درصد مصوبات صورت گرفته بر اساس ارزیابی ها اجرایی شده اند.

رییس سازمان صمت ایلام تاکید کرد: بیشترین مصوبات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان در حوزه های تامین مالی، تعیین تکلیف بدهی، موارد زیرساختی، کارگری، تامین مواد اولیه، مالیات و بیمه ای بوده است.

گفتنی است، در این نشست طرح مجتمع گردشگری شهرستان سیروان، طرح گاوداری شیری ۲۰ رأسی شهرستان بدره، طرح ادوات کشاورزی شهرستان هلیلان، طرح تولید گرانول از لاستیک ضایعاتی، شهرستان چوار، طرح تولید و بسته بندی قند و شکر ، توسعه مربا و آرد در شهرستان ایلام و طرح پودر میکرونیزه پارس کان شهرستان چرداول مورد بررسی و دستورات لازم برای رفع موانع اجرای این طرح ها از سوی استاندار ایلام صورت گرفت.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.