امروز کوهنوردان ایلام گل کاشتند/ مسئولین دستگاههای مرتبط بیاموزند
01 خرداد 1402 - 22:10
بازدید 315
10
طبیعت بکر و زیبای ایلام را باید منحصر بفرد ترین عرصه های طبیعی کشور و البته خانه دوم ایلامی ها اطلاق کرد.
نویسنده : علی اصغر اسدی
پ
پ

گفتمان علی اصغر اسدی :: طبیعت بکر و زیبای ایلام را باید منحصر بفرد ترین عرصه های طبیعی  کشور و البته خانه دوم ایلامی ها اطلاق کرد.

ارزش افزوده ای ارزشمند  برای نسل حاضر و نسل های آتی که در سایه برخی اهمال کاری ها و بی توجی ها در بهره وری منطقی و اصولی از  آن، مورد بی مهری قرار گرفته است.

معدود افرادی که نگاه بی مهر خود را بر سر بلوطستان های زیبا و عرصه های بی نظیر طبیعی استان گسترانیده و با رها سازی و انباشت زباله ،تصویری نامانوس از زیبایی ها را ترسیم کرده که البته شایسته مردم طبیعت دوست ما نیست.

اما امروز اعضای باشگاه‌های کوهنوردی استان که عشق یه طبیعت و صیانت از عرصه های زیست محیطی در سرشت آنان نهادینه شده است ،در حرکتی خود جوش واقعیت عشق یه طبیعت و نمایی واقعی از طبیعت دوستی ایلامیان را به تصویر کشیده تا زشت آفرینی انگشت شماری از نامهربانی ها به طبیعت هرگز در پیش چشمان هیچ رهگذری خودنمایی نکند.

کوهنوردان ایلامی در این حرکت زیبای خود که تمام مولفه های طبیعت دوستی را با خود به همراه داشتند ،آستین همت بالا زده تا عشق به طبیعت و صیانت از عرصه های طبیعی را نه در شعار بلکه در عمل به منصه ظهور رسانند.

آنان با حضور میدانی در عرصه پارک جنگلی چغاسبز و جمع آوری پلشتی های رها شده در پیکر طبیعت ،نشان دادند که صیانت از منابع طبیعی و محیط زیست نه  با پشت میز نشینی و پاراف و دستور و بخشنامه اداری ،بلکه با حضور میدانی در طبیعت و زدودن آن از صحنه های ناخوشایند رهاسازی زباله تجلی خواهد یافت.

آری! امروز چغاسبز صحنه هماوردی عشق به طبیعت بود، امروز کوهنوردان ایلامی خالق صحنه ای زیبا از مرام و قدرشناسی و در کنار آن آموزه ای از درس صیانت از طبیعت بر بستر واقعیت بودند.

امروز افتخاری نصیب نگارنده شد تا بعنوان عضو کوچکی از باشگاه کوهنوردی دیار، دوشادوش دیگر همنوردان خوبم، دینی ولو ناچیز از قدرشناسی به طبیعت را ادا نمایم.

همنوردان از جنس صداقت و عشق عینی به طبیعت ،بدور از  تفرعن، کمصدا و یکرنگ همت والای خود را خرج پاکسازی عرصه های زیبای طبیعی نمودند تا پرچم طبیعت دوستی ایلامیان سرافراز را همواره بالا نگه دارند.

بدون شک مدیریت رسانه تابناک و گفتمان زاگرس در استان ایلام در کنار عمل به تکلیف برجسته سازی این حرکت طبیعت دوستانه کوهنوردان ایلامی ،هرگز اجازه مصادره آن را به هیچ دستگاهی نخواهد داد.

این تصویر زیبا در آلبوم افتخار همنوردان خوبم ثبت و ضبط شده هرگونه بهره برداری از این حرکت زیبای خودجوش آنان در راستای عملکرد سازی دستگاههای مسوول مذموم است.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.