در حال تهیه اسناد حکم توقیفی مالک کارخانه کیوان هستیم
10 خرداد 1402 - 13:23
بازدید 29
2
معاون صنایع اداره‌کل صمت استان همدان: معاون صنایع اداره‌کل صنعت، معدن و تجارت استان همدان با بیان اینکه در حال تهیه اسناد حکم توقیفی مالک کارخانه کیوان هستیم، گفت: برای اینکه مالک کارخانه کیوان خلع ید شود باید اسناد حکم توقیفی به هیأت حمایت از صنایع ارسال شود.
منبع : ایسنا
پ
پ

به گزارش گفتمان: حمید بهزادی اظهارکرد: در هیأت حمایت از صنایع پنج مورد برای خلع ید مالکان صنایع وجود دارد که براساس قانون اگر یکی از شروط پنج‌گانه را داشته باشد امکان خلع ید مالک شرکت وجود دارد که بر این اساس مدیریت شرکت از بخش خصوصی به دولت داده می‌شود.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه کارخانه کیوان در بخش خصوصی است، باید حکم توقیف اموالی که از سوی نهادی صادر شده را به تهران بفرستیم تا مشمول حمایت از صنایع شود.

بهزادی با بیان اینکه پس از خلع ید مدیر شرکت کیوان، مدیر جدید از سوی دولت انتخاب خواهد شد، افزود: از طرفی موضوع واگذاری این شرکت به بخش خصوصی طبق اصل ۹۰ قانون در حال رسیدگی است و اگر در این زمینه نیز نحوه واگذاری به شکل قانونی نبوده باشد، ابطال و به دولت واگذار خواهد شد.

معاون صنایع اداره‌کل صنعت، معدن و تجارت استان همدان یادآور شد: موضوع خلع ید مدیران بخش خصوصی فقط مربوط به شرکت کیوان نیست بلکه کارخانه‌های داروگر و روغن جهان نیز در این زمینه در حال رسیدگی هستند.

وی با بیان اینکه اسناد حکم توقیفی تا شنبه هفته آینده به تهران ارسال خواهد شد، افزود: به محض اینکه اسناد و مدارک به هیأت حمایت از صنایع برسد، بررسی و نتیجه اعلام خواهد شد.

بهزادی درباره پتروشیمی هگمتانه نیز بیان کرد: اختلاف بین مدیران در زمینه نوع تولید وجود داشت که جلساتی با دانشگاه علوم پزشکی در زمینه اصلاح پروانه از PVC گرید معمولی به گرید پزشکی برگزار و پروانه اصلاح شد.

وی با اشاره به ظرفیت ۳۶ هزار تنی پتروشیمی هگمتانه، تصریح کرد: اقدامات اولیه برای ورود گاز VCM از هفته گذشته آغاز شده است.

معاون صنایع اداره‌کل صنعت، معدن و تجارت استان همدان از پیگیری راه‌اندازی پتروشیمی ابن سینا خبر داد و یادآور شد: تا یک ماه آینده خبرهای خوبی درباره پتروشیمی ابن‌سینا داده می‌شود.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.