دستگاه های اجرایی ایلام به اجرای قانون جوانی جمعیت اهتمام داشته باشند
08 آبان 1402 - 11:43
بازدید 49
5

معاون سیاسی و امنیتی استانداری ایلام با اشاره به اینکه جوانی جمعیت از اولویت‌های دولت سیزدهم است،گفت: دستگاه های اجرایی ایلام به اجرای قانون جوانی جمعیت اهتمام داشته باشند. به گزارش گفتمان: “محمدسبحان حسنی” روز دوشنبه در جلسه قرارگاه جوانی جمعیت، اظهار کرد: مسأله قانون جوانی جمعیت یکی از اولویت‌های اصلی در دولت سیزدهم است که […]

منبع : ایرنا
پ
پ

معاون سیاسی و امنیتی استانداری ایلام با اشاره به اینکه جوانی جمعیت از اولویت‌های دولت سیزدهم است،گفت: دستگاه های اجرایی ایلام به اجرای قانون جوانی جمعیت اهتمام داشته باشند.

به گزارش گفتمان: “محمدسبحان حسنی” روز دوشنبه در جلسه قرارگاه جوانی جمعیت، اظهار کرد: مسأله قانون جوانی جمعیت یکی از اولویت‌های اصلی در دولت سیزدهم است که همه دستگاه های اجرایی باید به اجرای قوانین این قانون اهتمام ویژه داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه باید اثرات این قانون بر روند نرخ جمعیت استان ایلام بررسی شود، عنوان کرد: در قانون جوانی جمعیت برای هر یک از دستگاه های اجرایی وظایفی پیش بینی شده است که نیاز است به تکالیف خود عمل کنند.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری ایلام با بیان اینکه پیامدهای پیر شدن جمعیت باید برای مردم تشریح و تبیین می شود، گفت: این مهم یکی از دغدغه های مقام معظم رهبری هم هست، بنابراین همه دستگاه های اجرایی استان به این موضوع توجه ویژه داشته باشند.

حسنی تصریح کرد: موضوع پرداخت تسهیلات ازدواج و فرزندآوری یکی دیگر از موضوعات مهم قانون جوانی جمعیت است که بانک های استان به این مهم توجه کنند.

وی گفت: هرچند وضعیت پرداختی های استان ایلام نسبت به میانگین کشوری خوب بوده ولی نیاز است بانک هایی که تاکنون تسهیلات کمتری پرداخت کرده اند، تعداد تسهیلات پرداختی ها را افزایش دهند.

رییس دانشگاه ایلام نیز در این نشست، اظهار کرد: ۲ خوابگاه دانشجویی متاهلی در دانشگاه ایلام ساخته می شود که نقش مهمی در راستای حمایت از دانشجویان متاهل و بسترهای لازم فرزندآوری است.

“طاهر علی محمدی” افزود: یک خوابگاه متاهلی ۵۸ واحدی و یک خوابگاه ۳۰ واحدی در دانشگاه ایلام طراحی شده و به زودی عملیات اجرایی آنها آغاز می شود.

وی با اشاره به برنامه های دانشگاه ایلام برای اجرای قانون جوانی جمعیت، گفت: پرداخت وام ودیعه مسکن به زوج های دانشجو، پرداخت کمک هزینه ازدواج ، اعطای مرخصی زایمان به کارکنان و…از موارد اقدامات دانشگاه ایلام در این زمینه بوده است.

بیشتر بخوانید:
استان ایلام در آستانه پیر شدن جمعیت قرار دارد
تحلیل داده های آماری بیانگر شتاب جمعیت استان ایلام به سمت پیری است

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.