قیمت جگر در دو دولت روحانی و رئیسی چقدر فرق دارد؟!
27 آبان 1402 - 12:52
بازدید 19
1

آن روزها بسیاری یقه دولت روحانی را در دست داشتند و به در و دیوار می‌کوبیدند که چرا گرانی است. تورم، گرانی/ جواب بده روحانی به نماز جمعه هم کشیده شده بود و تأیید جناب خطبه خوان را هم در پی داشت.  اما امروز….. تنها خبری که با گوشت و پوست و استخوان لمسش می‌کنیم […]

منبع : عصر ایران
پ
پ

آن روزها بسیاری یقه دولت روحانی را در دست داشتند و به در و دیوار می‌کوبیدند که چرا گرانی است. تورم، گرانی/ جواب بده روحانی به نماز جمعه هم کشیده شده بود و تأیید جناب خطبه خوان را هم در پی داشت.  اما امروز….. تنها خبری که با گوشت و پوست و استخوان لمسش می‌کنیم گرانی است.

به گزارش گفتمان: یک آگهی در فضای مجازی شگفتی برانگیز است؛ “سینی کباب و جگر ویژه در جگر سرای…… تقدیم می‌شود. ۴ عدد جگر – ۲ عدد دل یا قلوه – ۲ عدد چنجه – ۱ عدد چربی – ۱ سیخ کباب لقمه – ۱ عدد گوجه – ۲ عدد ماست و خیار – ۴ عدد نان – ۲ عدد نوشابه” قیمتِ ۱۵۰ هزارتومان که با ۲۷ درصد تخفیف می‌شود ۱۰۹ هزار و ۵۰۰ تومان.

هرکس آدرس آن محل را می‌پرسد و می‌خواهد. شرمنده می‌شوم و می‌گویم برای امروز نیست اما مال خیلی وقت پیش هم نیست. برای سال ۱۴۰۰ است. حدود ۲ سال پیش دقیقاً دو سال و دو ماه برای شهریورِ ۱۴۰۰.

در این دو سال مگر چه اتفاقی افتاده است که رسیدیم به این جا که قیمت‌های دو سال قبل این قدر برای ما باور نکردنی به نظر برسد؟ حقوق‌ها مگر چقدر زیاد شده است؟ دو تا ۱۰ درصد در سال ۱۴۰۱ اضافه شد و ۲۰ درصد هم در سال ۱۴۰۲. روی هم چهل درصد، اما قیمت غذا را خودتان مقایسه بفرمایید چقدر افزایش یافته است.

بسیاری از مردم باید فقط نرخ‌ها را بخوانند. هر روز هم از تعداد کسانی که بتوانند بِخَرند و بِخُرند کم و کمتر می‌شود. متأسفانه قیمت‌های دو سال پیش برای خاطره بازی است انگار خاطراتی که به حسرت باید خواند البته خاطراتی دیگر هم پیوست دارد.

آن روزها بسیاری یقه دولت روحانی را در دست داشتند و به در و دیوار می‌کوبیدند که چرا گرانی است تورم، گرانی/ جواب بده روحانی به نماز جمعه هم کشیده شده بود و تأیید جناب خطبه خوان را هم در پی داشت اما امروز….. تنها خبری که با گوشت و پوست و استخوان لمسش می‌کنیم گرانی است.

بیشتر بخوانید:
محسن هاشمی‌: میزان کاهش ارزش پول ملی از دوره قاجار تا ابتدای دولت سیزدهم، کمتر از میزان کاهش آن در این دو سال است
انتقاد تند نماینده مجلس: آقای رییسی! دولت شما را از ضعیف‌ترین و ناکارآمدترین دولت‌ها می‌دانیم / گویا قطار پیشرفت اقتصاد دولت شما قبل از آنکه مردم را زیر چرخ های بی برنامگی له کند نیاز به زیرعلی فداکار دارد / مردم بدانید که دست و پای ما را بسته اند، ما اختیار نداریم، حرکتی هم کنیم بلافاصله برای ما پرونده سازی می کنند

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.