جانشین پلیس راهور: اضافه کردن پلاس به اسم خودروها صرفاً برای افزایش هزینه نه کیفیت
22 آبان 1401 - 9:37
بازدید 99
4
سردار سید تیمور جانشین پلیس راهور فراجا با اشاره به اینکه اضافه کردن پلاس به اسم خودروها صرفاً برای افزایش هزینه است؛ گفت: موضوعی که الان جا افتاده این است که خودروسازها یک پسوند مانند اس و پلاس به اسم خودروها اضافه می‌کنند و به اسم محصول برتر، پول گزاف تری می‌گیرند و دوباره مجوز استاندارد هم دریافت می‌کنند در حالی که هیچ تغییر خاصی رخ نداده است.
منبع : انتخاب
پ
پ

به گزارش گفتمان: جانشین پلیس راهور فراجا گفت: متأسفانه با اصلاحیه‌ای که مجلس برای ماده مربوط به قانون ساماندهی صنعت خودرو پیشنهاد شده است، باید فاتحه استاندارد، کیفیت، محیط زیست و … را خواند.

سردار سید تیمور حسینی طی گفتگوی تلویزیونی در برنامه تهران ۲۰ شبکه ۵ سیما گفت: براساس آمارهایی که در دست داریم حدود ۱۷ میلیون وسیله نقلیه فرسوده در کشور وجود دارد که به لحاظ درصدی ۴۷ درصد از کل وسایل نقلیه ای را که در سطح کشور تردد می‌کنند شامل می‌شود.

حسینی با بیان اینکه از ۱۷ میلیون وسیله نقلیه فرسوده، حدود ۷ میلیون وسیله سهم کلان‌شهرها است؛ گفت: وضعیت فنی خودرو در پیشگیری از تصادف به عنوان یکی از راه‌های جلوگیری از سوانح بسیار حائز اهمیت است.

جانشین پلیس راهور فراجا با تاکید بر اینکه بحث فنی و ایمنی خودرو در تصادفات بسیار مؤثر است؛ افزود: اغلب تصادفات ما تصادفاتی هستند که اگر خودرو این قابلیت را داشت و راننده را در منطقه عدم فرار قرار نمی‌داد، خیلی از تصادفات اتفاق نمی‌افتاد.

وی با اشاره به عدم ارائه مجوز از سوی سازمان استاندارد به تعدادی از خودروهای تولید داخل بیان داشت: یک حرکت خوبی از سوی سازمان استاندارد انجام شده و امیدواریم روی موضع خودشان ایستادگی کنند و اجازه ندهند که خودروهای بی کیفیت با جان مردم بازی کنند.

حسینی با اشاره به اینکه اضافه کردن پلاس به اسم خودروها صرفاً برای افزایش هزینه است؛ گفت: موضوعی که الان جا افتاده این است که خودروسازها یک پسوند مانند اس و پلاس به اسم خودروها اضافه می‌کنند و به اسم محصول برتر، پول گزاف تری می‌گیرند و دوباره مجوز استاندارد هم دریافت می‌کنند در حالی که هیچ تغییر خاصی رخ نداده است.

سردار حسینی تاکید کرد: شرایط ما در حوزه خودرو اصلاً شرایط خوب، قابل قبول و پسندیده‌ای نیست و خدماتی که در این حوزه ارائه می‌شود به هیچ عنوان در شأن مردم عزیز کشورمان نیست. وی در ادامه به وضعیت اسقاط خودروهای فرسوده در کشور اشاره و اظهار کرد: در سال گذشته حدود یک میلیون و چهارصد هزار خودروی جدید به چرخه تردد کشور اضافه شده اما در مقابل فقط ۲۹ هزار خودرو اسقاط شده است. در حالی که اگر با فرمول چهار به یک هم در نظر بگیریم باید به ازای آن یک میلیون و چهار هزار خودرو، ۲۵ درصد خودرو از رده خارج می‌شد.

وی با بیان اینکه فلسفه اسقاط یعنی اینکه خودروهای فرسوده از سیکل خارج شود و خودروهای نو باکیفیت و ایمن تر وارد چرخه تردد گردد؛ افزود: متأسفانه با اصلاحیه‌ای که مجلس برای ماده مربوط به قانون ساماندهی صنعت خودرو پیشنهاد شده است، باید فاتحه استاندارد، کیفیت، محیط زیست و … را خواند.

وی در ادامه با اشاره به سن فرسودگی وسایل نقلیه، بیان داشت: سن مرز فرسودگی وسیله نقلیه که الان در جریان است بدین معنی است که وسیله نقلیه تا زمانی که گواهی معاینه فنی داشته باشد، می‌تواند تردد کند که نیاز دارد این قانون به حالت قبلی برگردد و سن فرسودگی وسایل نقلیه به صورت دقیق مشخص شود. سردار حسینی در پایان خاطرنشان کرد: نزدیک به نیمی از وسایل نقلیه در کشور فرسوده است اما نمی‌شود فقط به صورت تحکمی و سلبی با این موضوع برخورد نمود و ضروری است که سیاست‌های تشویقی و تسهیلات مناسب ارائه شود تا مالکان وسایل نقلیه فرسوده خودشان ترغیب به اسقاط وسیله نقلیه شوند.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.