کشاورزان استان ایلام چشم انتظار افتتاح تونل کبیرکوه!!
27 آبان 1402 - 9:55
بازدید 103
3

کشاورزان در این موعد از سال بجای دست به دعا شدن برای نزول رحمت الهی دست به دامن مسئولین و پیمانکاران این پروژه (تونل کبیرکوه) هستند تا هر چه سریعتر اتمام و سفر رییس جمهور اتفاق افتد. به گزارش گفتمان: در سفر استاندار ایلام به شهرستان آبدانان اعلام شد سفر رییس جمهور به استان در […]

نویسنده : بهروز مردانی
پ
پ

کشاورزان در این موعد از سال بجای دست به دعا شدن برای نزول رحمت الهی دست به دامن مسئولین و پیمانکاران این پروژه (تونل کبیرکوه) هستند تا هر چه سریعتر اتمام و سفر رییس جمهور اتفاق افتد.

به گزارش گفتمان: در سفر استاندار ایلام به شهرستان آبدانان اعلام شد سفر رییس جمهور به استان در گرو بهره برداری از تونل کبیرکوه است و یکی از دلایل سفر رییس جمهور به استان افتتاح این طرح بزرگ می باشد.

اما اینکه ارتباط افتتاح تونل کبیرکوه به کشاورزان در چیست؟ باید اشاره کرد که در ابتدای سال جاری دولت به مثابه سالهای گذشته طرح امهال و بخشودگی وام‌های بخش کشاورزی و زیر مجموعه آن را تصویب و اعلام کرد .

طرحی که با هدف کمک به کشاورزان و دامداران خسارت دیده از خشکسالی های سالیان متناوب وام‌های آنها را به مدت دو تا سه سال بخشیده و امهال میکرد تا بخشی از خسارت آنها جبران شود.

امسال نیز کشاورزان و دامداران به امید طرح مصوب دولت و با اطمینان خاطری که مسئولین به آنها داده بودند از پرداخت تسهیلات خودداری و منتظر بخشودگی ماندند.

اما با گذشت ماهها و در آستانه سال زراعی جدید دولت به یکباره از اجرای بصورت کامل و جامع این مصوبه به دلایل خاص خودداری و بانکها جهت وصول مطالبات خود کشاورزان را در منگنه قرار داده اند.

در این وانفسا که کشاورز بخت برگشته باید به فکر کاشت محصول باشد و یا دامدار نگون بخت به فکر تهیه علوفه زمستانی باشد مورد غضب قرار گرفته و متحمل فشاری شده که علاوه بر پرداخت اصل وام جرایم دیرکرد نیز باید پرداخت نماید.

لذا تنها راه نجاتبخش و روزنه امیدی که برای آنها باقی و به آن دلخوش هستند سفر رییس جمهور به استان و استمداد از ایشان جهت ورود به این موضوع و گرفتن تصمیمی عاجل برای این قشر مولد می باشد.

بنابراین کشاورزان در این موعد از سال بجای دست به دعا شدن برای نزول رحمت الهی باشند دست به دامن مسئولین و پیمانکاران این پروژه (تونل کبیرکوه) هستند تا هر چه سریعتر به اتمام و سفر رییس جمهور اتفاق افتد.

بیشتر بخوانید:
تونل کبیرکوه دریچه ای برای ورود سرمایه گذاران به آبدانان
اختصاص ۳۰۰ میلیارد تومان برای اتمام تونل کبیرکوه

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.