اجرای برنامه مانگه شو در آبدانان و بازخوردهای آن
15 بهمن 1402 - 11:35
بازدید 173
6

ایده خلاقانه و ابتکار نو تهیه کننده و عوامل برنامه مانگه شو و اجرا زنده برنامه در شهرستانها فرصتی است تا هنرمندان هنر خود را به نمایش و ظرفیتهای منطقه شناسانده شوند. به گزارش گفتمان: اولین اجرای خارج از استان این برنامه و در شهرستان آبدانان با استقبال خوب مردم مواجه و باعث تمدید آن […]

نویسنده : بهروز مردانی
پ
پ

ایده خلاقانه و ابتکار نو تهیه کننده و عوامل برنامه مانگه شو و اجرا زنده برنامه در شهرستانها فرصتی است تا هنرمندان هنر خود را به نمایش و ظرفیتهای منطقه شناسانده شوند.

به گزارش گفتمان: اولین اجرای خارج از استان این برنامه و در شهرستان آبدانان با استقبال خوب مردم مواجه و باعث تمدید آن به مدت سه شب علیرغم شرایط بد جوی گردید.

و اما اجرای این برنامه بازخوردهای داشت که در اینجا به نقدهایی که در فضای مجازی بر آن وارد شده می پردازیم.

مهمترین نقدی که به این برنامه و اصولاً اجرای برنامه های شاد در آبدانان دیده می شود این است که مردم مغموم و در شرایط بد اقتصادی قرار دارند و اجرای برنامه های شاد نه تنها دردی از آنها دوا نمی کند بلکه همانند پاشیدن نمک بر زخم آنها می باشد؛ تفکری غلط و بسیار خطرناک که گریبانگیر آبدانان شده و متاسفانه ناهنجاریهایی مثل خودکشی را رقم می زند.

باید اشاره کرد که سالهاست آبدانان رنک شادی به خود ندیده و شوربختانه غم و اندوه بر سیمای شهر چیره گشته و افسردگی چهره غالب مردمان این دیار  را فرا گرفته است.

در اینکه شرایط نامطلوب اقتصادی کشور در شهری با فقر درآمدی و و نبود فرصت شغلی و اشتغال پایدار مثل آبدانان نمود بیشتری پیدا و فشاری مضاعف بر گرده نحیف مردمان این سامان وارد آمده و دل و دماغی برای مردم نمانده شکی نیست اما اینکه همه چیز را سیاه و کدر دید و مردم را از اندک شادی‌ها و سایر نیازهای روحی و عاطفی محروم کرد نه تنها شایسته نیست بلکه جفا می باشد .

شادی و نشاط بخش جدایی ناپذیر زندگی اجتماعی بشر به شمار می رود و جامعه ی با شور و نشاط اجتماعی قطعا از پویای بالایی برخوردار و در مقابل ناملایمات از تاب آوری بالایی برخوردار خواهد شد.

اینکه کسانی که فقر، بی درآمدی و ناملایمات را بهانه ای برای دوری جستن از شادی می دانند سخت در اشتباه بوده و قطعا نه تنها مشکلی را مرتفع نکرده بلکه بر مشکلات افزوده و خسران روحی، جسمی و فکری را به دنبال خواهد شد.

نگارنده و بسیاری بر این باورند که جای خالی همچین برنامه های شاد و مفرح در شهرستان خالی بوده و ضمن تقدیر از بانیان این برنامه بخصوص فرماندار و امام جمعه آبدانان، مدیرکل صدا و سیما و کسانی که در اجرای این برنامه دخیل بوده اند بر تداوم همچین برنامه های شاد با جنبه ی «عمومی» تاکید می شود.

ای کسانی که خود به شادی اعتقاد ندارید دیگران را از مجالس و محافل شاد منع و شماتت نکنید.

بیشتر بخوانید:
اولین اجرای زنده برنامه تلویزیونی مانگه شو در شهرستانها
رییس خانه مطبوعات ایلام: صدا و سیما حرفه ای تر عمل کند

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.